| |

postheadericon Zmysł wzroku

Urządzenie pozwalające wyperswadować sobie podnietę, która z różnych powodów może okazać się dla nas niewskazana. I tak na przykład, będąc mężczyzną, przy pomocy zmysłu wzroku zauważamy na plaży dziewczynę, którą warunki fizyczne, na pierwszy rzut oka, z daleka, kwalifikują, aby się nią zainteresować. Chcąc potwierdzić sobie swoje pierwsze wrażenie, zwłaszcza kiedy jesteśmy krótkowidzem (patrz: „Krótkowzroczność”), zbliżamy się do dziewczyny i dzięki zmysłowi wzroku zauważamy, że jest ona zbudowana wspaniale, ma piękne, długie nogi, foremny biust, cudowne złote włosy, piękne niebieskie oczy, malutkie usteczka, zgrabny nosek, śliczne zęby, niestety, obok tych wszystkich zalet, posiada poważny feler, który ją dyskwalifikuje: obok niej leży kulturysta, dla którego znokautowanie nas w ciągu jednej minuty nie przedstawia żadnego problemu. W ten sposób właśnie dzięki zmysłowi wzroku, z naszej podniety nie zostaje już ani śladu.

Albo: będąc kobietą dzięki zmysłowi wzroku zauważa pani na plaży idealnie zbudowanego mężczyznę, od pierwszego wejrzenia stającego się przedmiotem pani pożądania. Rozściela więc pani swój ręcznik kąpielowy obok niego i najpóźniej tego samego dnia po południu puka pani do jego drzwi w pensjonacie. Zmysł wzroku pomaga pani ustalić natychmiast po wejściu do pokoju, że jest w nim nie tylko mężczyzna, ale jeszcze jakaś kobieta, w związku z czym, nie wyjaśniając już nawet, czy to jest żona, czy też być może inna pani, której zmysł wzroku kazał zwrócić uwagę na pana jeszcze wcześniej niż pani, wycofuje się pani jak najszybciej, i bo bez żalu, ponieważ zmysł wzroku pomógł pani również dojść do wniosku, że właściwie z pani pożądania nie zostało już nawet śladu.

Losowe Cytaty

Opatrzność wschodzi każdego ranka wcześniej niż słońce. Henri Lacordaire
Żądza życia nie ma granic prawo do życia też nie ma granic. Panowa W
Start: Dobry start tynfa wart. Monastyrski Andrzej
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć. Antoine de Saint-Exupery (1900-1944)

Komentarz