| |

postheadericon Ortodonta Lublin- wady i zalety

Ortodonta Lublin- zalety noszenia aparatu

Jeżeli mamy jakąś wadę zgryzu, która już od dzieciństwa spędza nam sen z powiek, to wizyta u specjalisty jakim jest ortodonta Lublin będzie idealnym rozwiązaniem. Wiele osób zwleka z umówieniem się do takiego fachowca, bo nie wszyscy chcą nosić aparaty ortodontyczne, a ortodonta Lublin może właśnie zalecić takie leczenie. W dobie naszych czasów każdy chce mieć zdrowe, ładne i proste zęby, jeśli w dzieciństwie nasi rodzice to zaniedbali, to teraz ortodonta Lublin może poprawić estetykę uśmiechu. Poznajmy więc zalety noszenia aparatów i na własnej skórze przekonajmy się jak zaskakujące mogą być tego efekty. Po pierwsze, należy wiedzieć, że ortodonta zanim założy nam aparat sprawdzi nasz zgryz, zobaczy jak układają się szczęki, jak operujemy językiem i czy nie mamy problemów z gryzieniem. Jeżeli któraś z tych kwestii będzie na taka jak powinna, to lekarz ortodonta może zalecić noszenie aparatu. Jedną z najważniejszych zalet jest poprawa estetyki uśmiechu. Jeśli do tej pory mieliśmy krzywe i nachodzące na siebie zęby, to teraz po zakończonym leczeniu będziemy mogli na nowo cieszyć się ładnie prezentującym się uśmiechem. Jeszcze jedną zaletą jest poprawa samopoczucia. Wiele osób dorosłych przez większą część życia borykała się z wadami zgryzu, a te spędzały im sen z powiek, nie pozwalały na prowadzenie życia towarzyskiego i na znalezienie wymarzonej pracy. Teraz po prawidłowo ustalonym leczeniu wszystko może się zmienić. Powróci też komfort spożywania posiłków i mycia zębów. Ze stłoczonymi zębami bywa bowiem tak, że bardzo trudno je dokładnie wyszczotkować, a co za tym idzie może się na nich pojawić próchnica i kamień nazębny.

Ortodonta Lublin- wady noszenia aparatów ortodontycznych

Skoro wiemy już jakie są zalety noszenia aparatów ortodontycznych, to teraz czas sprawdzenie wad. Niestety musimy się z tym liczyć, że przez pewien okres czasu będziemy mieli dyskomfort na przykład podczas spożywania ulubionych posiłków. Na przykład na okres leczenia musimy zapomnieć o słodyczach i lepkich cukierkach. Takie substancje mogłoby się przykleić do zamków i ligatur, a to z kolei może spowodować ich trudne wyczyszczenie, czy nawet uszkodzenie. A skoro mowa już o czyszczeniu aparatów ortodontycznych, to jest to zdecydowanie uciążliwa kwestia. Zęby należy myć po każdym posiłku. Aparaty stałe składają się z wielu części, na zębach są miejsca trudno dostępne, a co za tym idzie może się na nich gromadzić płytka nazębna, która w przyszłości może spowodować między innymi parodontozę. Jeszcze jedną wadą aparatów ortodontycznych jest wywieranie wpływu na tkanki. Jeżeli aparat będzie za mocno wyregulowany, to pacjent może odczuwać ucisk, a nawet ból. Co prawda ten objaw powinien zniknąć po kilku dniach od założenia aparatu, ale jeśli ktoś jest szczególnie wrażliwy to taki nacisk będzie odczuwał przez cały czas leczenia. Poza tym aparaty ortodontyczne mogą powodować niekorzystną florę bakteryjną w jamie ustnej. Jeżeli pacjent będzie wytwarzał mało śliny, to istnieje ryzyko pojawienia się infekcji.

Losowe Cytaty

Piłsudski wysiadł z socjalistycznego tramwaju na przystanku "Niepodległość". Adolf Nowaczyński (publicysta i pisarz związany z obozem narodowym)
Quae finxere, timent - co sobie uroili, tego się boją; boją się samych wymysłów.
Nulla res carius constat quam quae precibus empta est - nie ma droższej rzeczy nad kupioną prośbami. Seneka
Sacra profanis (secernere; discernere) - (oddzielić) sprawy święte od świeckich.

Komentarz