| |

postheadericon Na lata szkolne przypada początek uprawiania sportu

Zarys pediatrii 4 ewentualne trudności współżycia w kolektywie szkolnym i odpowiednio im przeciwdziałać.

Na lata szkolne przypada początek uprawiania sportu. Znaczenie sportu zarówno dla rozwoju fizycznego, jak i psychicznego jest niezmiernie doniosłe. Wyrabia on cenne zalety charakteru, jak odwagę, spostrzegawczość, opanowanie, przyczynia się do harmonijnego rozwoju wszelkich czynności fizycznych i psychicznych, ułatwia zżycie się z kolektywem. Należy tylko — jak w wielu innych dziedzinach — unikać przemęczenia i szkodliwej jednokierunkowości.

Uświadomienie płciowe jest bardzo trudne i kłopotliwe dla rodziców i odsuwane zwykle na czas późniejszy. W wyniku dziecko często zostaje uświadomione przez kogoś niepowołanego w sposób niewłaściwy. Trzeba więc przy nadarzającej się okazji uświadomić dziecko w sposób ogólny i oględny, bez uciekania się jednak do podawania nieprawdy. Nie jest to tak trudne, jeżeli rodzice cieszą się odpowiednim autorytetem u dziecka.

Losowe Cytaty

Pracujemy nad wypchaniem naszej pamięci wiadomościami i pozostawiamy w zaniedbaniu wykształcenie sumienia i rozumienia świata. Michele de Montaigne
Rzadkością doprawdy jest społeczeństwo mądrze zorganizowane. Tomasz Morus
Qui tacet, consentire videtur - kto milczy, ten zdaje się zezwalać (ten uchodzi za wyrażającego zgodę). Bonifacy VIII
Nec teneras semper tutum captare puellas - nie zawsze jest bezpiecznie podrywać młode dziewczyny.

Komentarz