http://www.fabdent.pl/uslugi/ortodoncja/rodzaje-aparatow-ortodontycznych/aparaty-przezroczyste-clear-aligner | |

postheadericon EPIDEMOLOGIA ZAKAŻEŃ SZPITALNYCH

Ważne z epidemiologicznego punktu widzenia jest to, że coraz częściej szczepy takie stwierdza się w środowisku szpitalnym, co ma istotne znaczenie w epidemiologii zakażeń szpitalnych. Powstaje zatem sytuacja powodująca konieczność poszukiwania nowych, biologicznie czynnych związków. Można to określić jako swoisty wyścig między szybkością wzrastania liczby szczepów opornych a szybkością otrzymywania nowych Antybiotyków, działających na te szczepy.

Kuryłowicz [12] uważa, źe w chwili obecnej istnieje w tym zakresie równowaga, choć przyszłość nie jest tak optymistyczna, gdyż w porównaniu z latami poprzednimi liczba nowych antybiotyków wprowadzanych do lecznictwa maleje, rośnie zaś liczba szczepów opornych.

Według Naumanna [16] równowagi takiej już nie ma, przewaga bowiem powstawania bakterii opornych w tym wyścigu jest wyraźna.

Nasuwa się pytanie, jakie czynniki sprawiły lub mają wpływ na tak szybki i niepohamowany rozwój i rozprzestrzenianie się niewrażliwości drobnoustrojów chorobotwórczych na antybiotyki i chemioterapeutyki. Najważniejsze elementy tego zjawiska są dość dobrze poznane, co nie oznacza jednak, że przeciwdziałanie każdemu z nich jest łatwym zadaniem.

Na pierwszy plan wysuwa się nadmierne, masowe i bardzo często nieracjonalne i nieuzasadnione stosowanie antybiotyków w lecznictwie, w tym również w lecznictwie weterynaryjnym, w hodowli zwierząt i w przemyśle spożywczym.

Losowe Cytaty

Nikt żywy w kraj młodości raz drugi nie wraca. Stanisław Wyspiański
Nie płodzą dzikie orły spokojnych gołębi. Horacy
Z nami ten, kto choćby jedną duszą rozpromienić mógł. A kto miłości nie zna, niech nie wchodzi tu na próg! . Friedrich Schiller
Trudno doczytać się własnego analfabetyzmu. Stanisław Jerzy Lec

Komentarz

zdjęcie panoramiczne gliwice http://www.fabdent.pl/uslugi/ortodoncja/rodzaje-aparatow-ortodontycznych/aparaty-przezroczyste-clear-aligner